Штедиме секојдневно
ПРОМОЦИЈА

РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС 2+1 + ЦРВЕН ОРИЗ

РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС 2+1 + ЦРВЕН ОРИЗ
РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС 2+1 + ЦРВЕН ОРИЗ
Категорија: СУПЛЕМЕНТИ Производител: Natura Therapy SKU:
Ве Молиме, прво изберете разновидност.
1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Нема на залиха
Има на залиха

Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден.

РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи ресвератрол, екстракт од црна гоџи бобинка (извор на антоцијанини), екстракт од зелен чај (извор на ЕГЦГ- епигалокатекин галат) и екстракт од лист од маслинка (извор на олеуропеин) и обезбедува уникатна комбинација на моќни антиоксиданти.

Редовниот внес на Ресвератрол Комплекс обезбедува уникатна комбинација на најмоќните антиоксиданти за:

• заштита на клетките од крвните садови од оштетувања кои ги предизвикуваат слободните радикали и гликациските продукти.

• спречување на оксидирањето и напластување на холестеролот.

• одржување на здравјето и функцијата на крвните садови потребни за нормален проток и крвен притисок.

Препаратот е наменет за лица со кардиоваскуларни болести (заболувања и оштетувања на крвните садови и срцето), лица со прележан инфаркт или мозочен удар, лица со деменција и дегеративни когнитивни болести, лица со дијабетес, лица со прекумерни нивоа на железо во крвта и сите лица кои имаат потреба да го подобрат антиоксидативниот капацитет на организмот.

РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС 2+1 + ЦРВЕН ОРИЗ

РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС 2+1 + ЦРВЕН ОРИЗ

1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Има на залиха
Нема на залиха
Споредба на продукти