Штедиме секојдневно
ПРОМОЦИЈА

ПМС Комплекс

ПМС Комплекс
ПМС Комплекс
Категорија: СУПЛЕМЕНТИ Производител: Natura Therapy SKU:
Ве Молиме, прво изберете разновидност.
995,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Нема на залиха
Има на залиха

Дозирање и начин на употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода пред оброк.

ПМС Комплекс е додаток во исхраната билни екстракти кој помага во одржување на хормоналниот баланс и олеснување на симптомите на ПМС кај жените.

Редовниот внес на ПМС Комплекс обезбедува:
- екстракти од уникатни адаптогени билки како мака, јам, црвена детелина и ашваганда, кои помагаат во смирување на стресот, напнатоста, иритабилноста, нервозата и другите несакани ефекти на предменструалниот синдром;
- фитоелементи како екстракт од млечен трн, зелен чај и индол-3-карбинол кои помагаат во елиминација на токсините кои влијаат на хормоните и репродуктивното здравје, го чистат телото и ја подобруваат регулацијата на течностите;
- билни екстракти за подобрување на расположението, сонот и квалитетот на живот во периодот на перименопаузата и менопаузата.

ПМС КОМПЛЕКС е додаток во исхраната наменет за женската популација која има потреба од регулирање на предменструалниот синдром, хормонални дисбаланси во текот на репродуктивниот период од животот, како и при влезот во пери-менопауза или менопауза, како и за жените кои имаат потреба од одржување на здравјето и функцијата на репродуктивниот систем.

ПМС Комплекс

ПМС Комплекс

995,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Има на залиха
Нема на залиха
Споредба на продукти