Штедиме секојдневно
ПРОМОЦИЈА

НИКОТИН ПРОТЕКТ (60 КАПСУЛИ) (2+1) ГРАТИС

НИКОТИН ПРОТЕКТ (60 КАПСУЛИ) (2+1) ГРАТИС
НИКОТИН ПРОТЕКТ (60 КАПСУЛИ) (2+1) ГРАТИС
Категорија: СУПЛЕМЕНТИ Производител: Natura Therapy SKU:
Ве Молиме, прво изберете разновидност.
1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Нема на залиха
Има на залиха

Пакување: 60 капсули, пластично пакување.

Дозирање и начин на употреба: се зема по 1 до 2 капсули, еднаш до два пати во денот со вода по оброк.

НИКОТИН протект е додаток во исхраната кој содржи природни билни екстракти од кора од бор и пеперминт, куркумин, бета-каротен, биофлавоноиди и други фитоелементи со анти-оксидативни својства и позитивно дејство на респираторниот систем и имунитетот.

Редовната употреба на НИКОТИН протект овозможува внесување на:

• силни антиоксиданти како бета-каротен, цитрусни биофлавоноиди, фикоцијанин и други кои се важни за спречување на оштетувањата од страна слободните радикали (токсините од цигарите, воздухот или цитокини) на клетките во белите дробови и респираторниот систем во целина; 

• уникатни биоактивни молекули од екстрактот од бор и пеперминт кои во научните истражувања покажуваат способност да го превенираат формирањето фиброзно ткиво во белите дробови.

Наменет е за сите лица кои пушат цигари, за сите лица со акутни или хронични проблеми, инфекции и воспаленија на органите за дишење (респираторниот систем) како бронхитис, бронхопневмонии, ХОБС (хронична обструктивна белодробна болест), астма и други.

НИКОТИН ПРОТЕКТ (60 КАПСУЛИ) (2+1) ГРАТИС

НИКОТИН ПРОТЕКТ (60 КАПСУЛИ) (2+1) ГРАТИС

1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Има на залиха
Нема на залиха
Споредба на продукти