Штедиме секојдневно
ПРОМОЦИЈА

Екстракт од нони (500мл) (2+1) ГРАТИС

Екстракт од нони (500мл) (2+1) ГРАТИС
Екстракт од нони (500мл) (2+1) ГРАТИС
Категорија: СУПЛЕМЕНТИ Производител: Natura Therapy SKU:
Ве Молиме, прво изберете разновидност.
1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Нема на залиха
Има на залиха

Дозирање и начин на употреба: 20-40мл (1 до 2 мерици/капачиња), еднаш до два пати на ден најдобро 15тина минути пред оброк.

Екстрактот од нони е природен додаток на исхраната кој содржи концентриран сок од нони, богат докажан извор на над 200 полифеноли и други уникатни биоактивни молекули кои ја стимулираат продукцијата на азотен моноксид и имаат бројни здравствени продобивки на организмот на човекот.

Редовната употреба на Екстрактот од нони овозможува:

• одржување на здрава циркулација и функција на крвните садови во целото тело;

• подобар доток на кислород и нутриенти за одржување на здравјето и функцијата на клетките во целиот организам, побрза регенерација, повисоко ниво на енергија, сила и издржливост;

Екстрактот од нони е наменет за сите со нарушена циркулација и нарушено здравје на срцето и крвните садови (висок крвен притисок, атеросклероза, тромбоза, аритмија, тахикардија и други кардиоваскуларни болести), по прележан инфаркт и мозочен удар, кај лица со оштетување и воспаленија на нервите, кај лица со оштетувања на очите и мозокот (кај лица со деменција, Алцхајмерова болест и др.), кај лица со малигни болести, кај лица со еректилна дисфункција, лица кои имаат потреба од физичка сила и издржливост, како и по опрации или при тешки хронични болести на сите органи.

Екстракт од нони (500мл) (2+1) ГРАТИС

Екстракт од нони (500мл) (2+1) ГРАТИС

1.990,00 ден. Има на залиха
Стара цена:
Заштедуваш:
Има на залиха
Нема на залиха
Споредба на продукти